Astrolog Eliška Landovská - škola astrologie a poradna Hvězda

astrologie praha poradna Eliska Landovska
Eliška Landovská
ředitelka poradny Hvězda


* narodila se v roce 1962 v Praze
* je zakladatelka a ředitelka astrologické školy a poradny Hvězda
* systematicky studovala astrologii a numerologii pod vedením ing. Petra Rastokina od roku 1982 do počátku 90. let
* založila astrologickou poradnu Hvězda v roce 1995
* je tutor eUniverzity Hvězda, autorka studijních textů a metodologie výuky astrologie, numerologie a tarotu
* je zápsána v seznamu osobností WHO IS WHO

Astrologie se jí stala láskou, koníčkem a posléze životní náplní před více jak 25 lety. Velkým impulsem byla příležitost seznámit se s knihami M. Koperníka, Tycho de Brahe a dalších osobností dvora císaře Rudolfa II. "V dávných časem platilo, že astrologie a astronomie byly rodnými sestrami", říká paní Landovská. Poté byla astrologie zatlačena do pozadí, neboť astronomové měli pocit, že se jedná o pavědu, že jim astrologie ubírá na vážnosti. Obě však vycházejí z úplně stejných základů… Horoskop je vlastně mapa hvězdné oblohy v tom či onom okamžiku a astrolog vysvětluje vzájemné vztahy mezi planetami.

Co znamenají, jak působí planety?

Například Luna, jak všichni víme, působí na příliv a odliv, na to jak zraje, nebo naopak uvadá ovoce. Stejný vliv má však i na ostatní planety. Takže vesmír je vlastně obrovská skládanka, kde do sebe jednotlivé věci zapadají".
Astrologie je podle Elišky Landovské nádherná v tom, že vlastně všem hledajícím je schopná dát odpověď.
"Ze svých zkušeností vím, že má co říci všem lidem, že je užitečná v jakémkoli oboru. Kdo by nechtěl vědět, čím může být, a porovnat to s tím, čím být chce? Zdali se člověk poté vydá po naznačené cestě, to už je věc jeho svobodné volby. Hvězdy vám pouze radí. Jak se ale rozhodnete, je jen na vás. Svým rozhodnutím si zároveň berete na sebe veškerou odpovědnost.
To se mnoha lidem nelíbí. Zodpovědnost za vlastní činy totiž vyžaduje pořádný kus odvahy.

Vlastimil Lenz o Elišce Landovské - autor příspěvku pro časopis REPORT

Pořady s Eliškou Landovskou
Záznam některých vystoupení s Eliškou Landovskou, které byly uvěřejněny na webu. Další pořady v České televizi, TV PRIMA , TV NOVA, Českém rozhlase Praha, Českém rozhlase Hradec Králové, Rádiu Petrov a dalších v nichž Eliška Landovská vystupovala jsou k dispozici v archívech jednotlivých televizí.
Eliška Landovská v TV Markíza

Eliška Landovská v CT - Pořad Uvolněte se prosím

Astrologové čekají otřesy v politickém a osobním životě - Eliška Landovská pro rok 2012
Eliška Landovská radí jak vybírat dárky na poslední chvíli

Magické datum 11. 11. 2011: zavřete se raději doma a s nikým nic neřešte
Co všechno za nás dokáže říct naše tělo
Fyziognomie - pořad pro rádio Petrov

Rozhovor s Eliškou Landovskou:

Jak jste se dostala k tak zvláštním koníčkům, jako jsou astrologie a numerologie?

Moje babička milovala karty a strávily jsme mnoho času nad luštěním jejich konkrétního vlivu na události. Pocit, že všechno na světě má své zákonitosti, mě pronásledoval zvláště po babiččině úmrtí. Začala jsem hledat zdroje informací, hltala jsem všechny historické prameny, stala jsem se průvodkyní na Pražském hradě. Tam se mi podařilo dostat k literatuře o astrologii, jež tehdy nebyla vůbec uznávaná, ačkoliv ve světě (například v Anglii) se vyučovala a vyučuje na universitách. V Americe existuje škola Zlatého úsvitu, jež přímo navazuje na rosenkruciánskou tradici.

Čím vás astrologie fascinuje a co vám přináší?

Astrologie je celoživotní láskou, jak vám jistě potvrdí každý, kdo se touto oblastí zabývá. Přijde den v životě člověka, kdy máte pocit, že je třeba najít v životě nějaké zákonitosti , souvislosti, které pro vás budou klíčem k pochopení otázek, jež čas od času klademe všichni. Kdo jsem? Co jsme? Kam jdu? Proč postupné pronikání do tajů astrologie přináší odpovědi. Člověk pochopí, co se s ním děje a proč. Porozumí svým blízkým. Dokáže účinně pomoci nalézt tu správnou cestu, tak aby se člověk cítil naplněný a tím i šťastný.

To zní skoro jako náboženství? Je nezbytné být věřící, aby člověk mohl astrologii vnímat?

Astrologie není závislá na tom, zda v ni věříme, či ne. Rovněž není náboženstvím ve smyslu, jak je chápeme. Astrologové netvoří sektu ani náboženský či jiný proud. Existují astrologické školy, které se liší pohledem na důležitost jednotlivých konkrétních astrologických poznatků a způsobem práce v určitých podrobnostech. U nás existují v zásadě dvě názorová křídla, z nichž jedno zastupuje v astrologické společnosti pan Turnovský a stoupencem druhého křídla je právě pan Rastokin. Liší se v zásadě filozofickým přístupem, ale v obou případech jde o rovnocennou nauku.
Astrologie zkoumá především vzájemné souvislosti. Její spojení s nebem se děje prostřednictvím studia planet, jejich oběžnic atd. V tomto bodě používá úplně stejné prvky a metody, které se užívají v astronomii. Víra jako vnitřní přesvědčení je jistě výraznou posilou při každém studiu. Protože studium astrologie není snadné a v podstatě nikdy nekončí, je přesvědčení o vlastních schopnostech přívětivým průvodcem každého studenta astrologických věd.

Děkuji za rozhovor . Ptal se Martin Adam Nebeský - věčný student nejen astrologie

Astrologická poradna a škola Elišky Landovské

IC:63085160

Nejnovější příspěvky blogu